top of page
johannes-plenio-DKix6Un55mw-unsplash (1).jpg

Venüs
Çoban Yıldızı

Image by Daniela Beleva
yön.png

Venüs, aynı zamanda çoban yıldızı adıyla da anılmaktadır. Venüs gezegeni, güneş sisteminde yer alan bir gezegendir ve bazı özellikleriyle sistemdeki diğer gezegenlerden ayrılmaktadır. Venüs’ü özel ve farklı kılan en büyük etken ise bu gezegenin dönüş yönüdür. Bu gezegen güneş sisteminde ters yönde dönen tek gezegendir.

 

Keşfi oldukça önceye dayanan Venüs gezegeninin bunun dışında da kendini özel kılan özellikleri, bu gezegene özellikle Eski Yunan Medeniyetinde oldukça değer verilmesini sağlamıştır. Tarihte medeniyetin eşiği olarak gösterilen Eski Yunan Medeniyetinde Venüs gezegeni, bu medeniyette bir Tanrıça olan Afrodit ile birlikte özdeşleştirilmiştir. Aynı zamanda mistik güçlerin merkezi Çoban Yıldızı kabul edilmiştir. Venüs gezegeninin bilinirliği M.Ö 1700’lü yıllara dayanmaktadır. Babil metinlerinde gök bilimciler Venüs gezegenine oldukça fazla yer ayırmıştı. Mezopotamya adı verilen bölgenin çok uzun zamandan beri Çoban Yıldızını bildiği bu metinlerden yola çıkılarak anlaşılmıştır. Tıpkı Babiller gibi Eski Yunan Medeniyeti de Çoban Yıldızına ayrı bir önem vermiştir. Eski Yunan Medeniyetinde Venüs sabah görüldüğünde Sabah Yıldızı, akşam görüldüğünde ise Akşam Yıldızı olarak anılan bir gezegendi.

Venüs
Yacht

VENUS-YATCHING-FINAL-1.png

Venüs yat olarak, kurucularımızın turizm sektöründeki eğitimlerini yıllar içerisinde deneyimleri ile harmanlayarak, turizmin farklı organizasyonlarında tecrübe edindikten sonra rotalarını Türkiye'nin, dünya üzerinde sayılı koylarına sahip turizm merkezlerinden birisi olan Göcek e çevirmesi ile hayat bulduk. Yeni maceramızda, mavi suların keşfedilmeyi bekleyen koylarında tatili, dinlenmeyi ve eğlenmeyi sizlere en iyi şekilde sunabilmek için tekne kiralama hizmetimiz ile sektörde yer alıyoruz.

İsminden ilham aldığımız çoban yıldızı olarak, gece ve gündüz, akşam ve sabah ışığımızı eşsiz mavi sular üzerinde saçmak üzere yola çıktık. Bu yolculuğumuzda sizlere, doğadan ilham alıp doğa ile iç içe harika zamanlar sunmak istiyoruz. Gökyüzü güneş veya yıldızlarla ışıldarken , yer yüzünün en keşfedilesi derinliklerine sahip Akdeniz sularında , rüzgarın sesini dinleyerek ufka yelken açıyoruz. Doğanın ve akdeniz in bize sunduğu tüm güzellikleri keşfetmeye davet ediyoruz. Bizlere eşlik etmeniz dileklerimizle…

bottom of page